Spotkanie Pańskie

wp-

W cerkwi Narodzenia Bogurodzicy w Bielsku Podlaskim, w dzień święta Spotkania Pańskiego były sprawowane dwie Boskie Liturgie. O godz.10.00 Boskiej Liturgii przewodniczył proboszcz ks.Jerzy Bogacewicz, w asyście ks.Aleksego Kuryłowicza i diakona ks. Marcina Kuźmy. Śpiewał chór dyrygowany przez Martę Zinkiewicz.Kazanie ewangeliczne wygłosił proboszcz. Powiedział,że podczas tego święta wspomina się wydarzenie, podczas którego w czterdziestym dniu po urodzeniu został przyniesiony do świątyni malutki Jezus przez Marię Pannę i Józefa. Spotkał ich starzec Symeon, który wziął na ręce Jezusa. Teraz też kobiety przychodzą z nowonarodzonymi dziećmi do świątyni, w celu oczyszczenia. Matka Boża tego nie potrzebowała, gdyż była czysta. Ks.Jerzy mówił również,że nie należy się bać śmierci, gdyż my idziemy na spotkanie z Bogiem. Jest to przechodzenie z jednego życia w drugie, dlatego też należy bardzo uważać i żyć tak, aby z Bogiem się spotkać.

Zapalone świece gromniczne symbolizują Matkę Bożą, z której narodził się Jezus Chrystus-światłość (płomień świecy), który w ciemności oświetla wszystkich.

Ks.Aleksy Kuryłowicz poświęcił świece. Po Boskiej Liturgii została odprawiona panichida, między innymi,w intencji śp. Nadziei Załuskiej, pierwszej dyrektorki Niepublicznego Przedszkola Nr 1 im.św.mł.Gabriela w Bielsku Podlaskim przy ul.Rejtana 24.

Wiecznaja Pamiat’ prysnopominajemaja Nadieżda.

Dodaj komentarz