Chóry

Chór pod dyr.Marty Zinkiewicz- Zamek Królewski w Warszawie 2023-01-29

Marta Werszko prowadzi chór młodzieżowy. Zdjęcia zrobione 3.10.2021 roku

W chwili obecnej są trzy chóry parafialne: pod dyr.Marty Zinkiewicz i  Marty Werszko ( był pod dyr.Anny Fity) . O godzinie 7.00 śpiewa chór pod dyr. Pauliny Kazmiruk.

ddd

d

2

Chór parafialny Cerkwi Narodzenia NMP w Bielsku Podlaskim został powołany do działania decyzją proboszcza ks. prot. Jerzego Bogacewicza w maju 2009 r.

Tworzą go osoby dorosłe oraz studenci, których łączy wspólne zamiłowanie do śpiewu.

1

Chór śpiewa w czasie nabożeństw niedzielnych oraz świątecznych. Bierze udział w życiu muzycznym miasta oraz prezentuje się na przeglądach i festiwalach. Chór prowadzi Marta Zinkiewicz, absolwentka Instytutu Muzykologii na Uniwersytecie Warszawskim.

2-

23 września 2018 roku,na własną prośbę, Anna Fita zrezygnowała z prowadzenia poniższego chóru.

Młodzieżowy chór parafii pw. Narodzenia N.M.P. w Bielsku Podlaskim upiększa śpiewem nabożeństwa w swojej cerkwi już od dziesięciu lat. Oficjalne powstanie chóru datuje się na maj 1999 roku. Pomimo rotacji w składzie, chór od dłuższego czasu prezentował się w stałym podziale na soprany, alty i basy, zmobilizowane na każde kiwnięcie batutą pani dyrygent Anny Fity. Wkrótce po założeniu chóru, chórzyści rozszerzyli swą muzyczną działalność na płaszczyźnie poza cerkiewnej.www

1

Dekada pracy pozwoliła im na zapisanie w swym dorobku licznych uczestnictw w Wieczorach Kolęd, Koncertach Muzyki Wielkopostnej oraz Wieczorach Muzyki Cerkiewnej. Mają za sobą fantastyczne wolontaryczne świąteczne koncerty dla chorych i samotnych oraz wspieranie śpiewem kolęd harcerzy niosących Betlejemskie Światełko Pokoju.

1-

Jak sami chórzyści twierdzą; zarówno takie małe, acz jakże ważne i pokrzepiające nagrody jakimi są brawa, jak i te duże; zajęcie III (2007) i II (2009) miejsca na Hajnowskich Spotkaniach z Kolędą Prawosławną tworzą specyfikę chóru i niesamowitą więź między młodymi śpiewakami. Co roku po ciężkiej systematycznej pracy przypieczętowanej setkami prób skład udaje się na zasłużony wypoczynek. Od Podlasia przez Mazury po Pomorze prezentują swe umiejętności wokalne odpoczywając a jednocześnie pracując nad nowymi utworami.

DSC_0741-

Do chóralnych tradycji należą też ogniska integracyjne, tworzenie widowisk słowno- muzycznych zwanych choinkami.

Do ulubionych punktów działalności chóru należy śpiewanie Liturgii Świętej o godz.6 rano w dzień Narodzenia N.M.P. Utworzenie wczesną wiosną 2009 roku, chóru typowo młodzieżowego zdeterminowało wprowadzenie nowego podziału na soprany, mezzosoprany i alty.

0

Dyrygent: (tak było )
Anna Fita.

Soprany:
Katarzyna Konachowicz, Agnieszka Siekan, Emilia Kuryłowicz, Joanna Jakimiuk, Weronika Kopiec, Marta Warszycka, Dominika Nowicka, Monika Iwaniuk, Gabriela Snarska, Natalia Szumeluk, Katarzyna Turowska.

Mezzosoprany:
Ariadna Juszkiewicz, Aleksandra Warszycka, Agata Wakulewska, Natalia Grygoruk, Patrycja Burkiewicz, Paulina Iwaniuk.

Alty:
Katarzyna Chmur, Adrianna Siebiesiewicz.

Dodatek sentymentalno – gościnny:
Anna Siekan, Ewa Łukianiuk, Dorota Ignatowicz, Elżbieta Jurczuk, Katarzyna Bogacewicz,Katarzyna Dmitruk.

Dodaj komentarz