Uczestnicy międzynarodowego spotkania w Supraślu w naszej cerkwi

Dziś, 21 lipca br. uczestnicy międzynarodowego spotkania w Supraślu odwiedzili naszą cerkiew. Proboszcz parafii ks. mitrat Jerzy Bogacewicz opowiedział historię naszej cerkwi i cudownej Bielskiej Ikony Matki Bożej. W cieniu drzew obok cerkwi na pątników czekał skromny poczęstunek.

więcej : Facebook

za: https://www.orthodox.pl/
Z błogosławieństwa Jego Eminencji Wielce Błogosławionego Sawy Metropolity Warszawskiego i całej Polski w poniedziałek 18 lipca 2022 w monasterze Zwiastowania Bogarodzicy w Supraślu rozpoczęło się międzynarodowe spotkanie młodzieży prawosławnej “Supraśl 2022”. Jego głównym celem jest doprowadzenie do wznowienia działalności organizacji “Syndesmos”, skupiającej prawosławną młodzież z wielu krajów i kontynentów. Organizacją wydarzenia zajęła się grupa inicjatywna złożona z dawnych działaczy Syndesmosu na czele z archidiakonem Josephem Matusiakiem z Wrocławia przy wsparciu członków Bractwa Młodzieży Prawosławnej w Polsce.
W spotkaniu uczestniczy blisko 90 osób z 17 państw, w tym liczna reprezentacja młodzieży z Polski. Każdego dnia młodzi ludzie mają możliwość uczestniczenia w warsztatach i grupach dyskusyjnych. Dotyczą one szerokiego spektrum zagadnień zgłoszonych uprzednio przez młodzież – teologii, ekologii, działalności misyjnej, ikonografii i nie tylko. Codziennie w głównej cerkwi monasteru odbywają się również modlitwy prowadzone w językach używanych przez uczestników. W najbliższych dniach zagraniczni goście zwiedzą niektóre z najważniejszych miejsc prawosławia w Polsce. Odwiedzą m.in. monaster w Zwierkach, Świętą Górę Grabarkę, Hajnówkę, Bielsk Podlaski.

https://poranny.pl/miedzynarodowe-spotkanie-mlodziezy-prawoslawnej-suprasl-2022-w-wydarzeniu-biora-udzial-przedstawiciele-17-krajow-zdjecia/ar/c1-16514565