Świętych Praojców

wpis

ks. Adam

Boskiej Liturgii o godzinie 7.00 przewodniczył ks.Adam Dzienisiuk. Śpiewał chór pod dyr. Pauliny Troc.  Liturgia poranna jest sprawowana w bocznym ołtarzu poświęconym św.Annie. Na to nabożeństwo przychodzą wierni również z innych parafii. Było dużo spowiedników. Trzech duchownych spowiadało. Kazanie ewangeliczne wygłosił ks.Adam. A oto dzisiejsza ewangelia. Przypowieść o uczcie Łk 14, 16-24

1416 Jezus mu odpowiedział: «Pewien człowiek wyprawił wielką ucztę i zaprosił wielu. 17 Kiedy nadszedł czas uczty, posłał swego sługę, aby powiedział zaproszonym: Przyjdźcie, bo już wszystko jest gotowe*. 18 Wtedy zaczęli się wszyscy jednomyślnie wymawiać. Pierwszy kazał mu powiedzieć: „Kupiłem pole, muszę wyjść, aby je obejrzeć; proszę cię, uważaj mnie za usprawiedliwionego!” 19 Drugi rzekł: „Kupiłem pięć par wołów i idę je wypróbować; proszę cię, uważaj mnie za usprawiedliwionego!” 20 Jeszcze inny rzekł: „Poślubiłem żonę i dlatego nie mogę przyjść”. 21 Sługa powrócił i oznajmił to swemu panu. Wtedy rozgniewany gospodarz nakazał słudze: „Wyjdź co prędzej na ulice i zaułki miasta i wprowadź tu ubogich, ułomnych, niewidomych i chromych!” 22 Sługa oznajmił: „Panie, stało się, jak rozkazałeś, a jeszcze jest miejsce”. 23 Na to pan rzekł do sługi: „Wyjdź na drogi i między opłotki i zmuszaj do wejścia, aby mój dom był zapełniony. 24 Albowiem powiadam wam: Żaden z owych ludzi, którzy byli zaproszeni, nie skosztuje mojej uczty”.

W Niedzielę XXIX po Pięćdziesiątnicy Cerkiew wspomina świętych Praojców.Jest to dzień imienin ks. Adama. Z tej okazji składamy ojcu najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, błogosławieństwa Bożego,sił duchowych i dalszej owocnej pracy z młodzieżą. Na Mnogaja Leta czcigodny Ojcze Adamie!!!

Młodzież sprzedawała ozdoby choinkowe własnoręcznie wykonane 🙂 ….pogoda nie dopisała 😉