Wieści z Grecji

Ze strony Urzędu Miasta w Kawali (2) Δήμος Καβάλας – Municipality of Kavala | Facebook

(bez poprawek)

Polacy, którzy uprawiają turystykę religijną, odwiedzili Burmistrza Kavala, Thodore Mouriadis

οποίο Burmistrza Kavala, Thodore Mouriadis, odwiedziła grupa 40 Polaków, którzy przebywają w Kavala, w ramach wyprawy do miejsc z ważnymi zabytkami religijnymi w Grecji.Turystom, przebywającym w miastach wschodniej Polski, towarzyszył Ojciec Jerzy Boogacewicz, który reprezentuje prawosławną Wspólnotę Chrześcijańską swojego kraju, która ma siedzibę w miejscowości Bielsk Podlaski

Burmistrz po ich powitaniu podkreślił historyczny element Kawala, miasta, w którym Apostoł Paweł stawiał pierwsze kroki na europejskiej ziemi, aby uczyć chrześcijaństwa.Powiedział, że ich wizyta była wielkim zaszczytem i podziękował księdzu za „miłość, którą od wielu lat okazywał dla naszego regionu”, zważywszy, że związany jest z wizytami Polaków w Kawali, a także członków Kavala CAPI w Polsce w celu uczestniczyć w Festiwalu Chóru, który odbywa się każdego marca.

Ksiądz w swoim sprzeciwie dziękował za gościnność, jaką za każdym razem otrzymują polscy turyści, zaznaczył, że wycieczki te były organizowane przez ostatnie 12 lat i że dotychczas uczestniczyło w nich około 1000 rodaków.

Pan Mouriadis dał p. Jerzy Boogacewicz grawer starego Kawala i podziękował za zaproszenie, które przyjął do odwiedzenia miasta Bielsk Podlaski w najbliższym czasie.

Grupie Polaków towarzyszyli członkini Miejskiego Zarządu Solidarności Społecznej Kavala, Anthi Hadzifrantzi oraz szef chórów KAPI, Katerina Kopsachili.Jako tłumacz muzyk i nauczyciel muzyki Krzysztof Baca, który mieszka i pracuje w Kawali.