Świętych Niewiast Mirro Niosących

wp

Dzisiaj, w Trzecią Niedzielę po Wielkanocy, Cerkiew wspomina, między innymi, Święte Niewiasty Mirro (Wonności) Niosące, które nie bały się i szły do grobu aby namaścić Ciało Chrystusa.Zastały pusty grób. Były to  prawdziwe chrześcijanki , które szły  do Chrystusa oplutego, wyszydzonego, do Tego, od Którego nic nie oczekiwały w zamian. Chciały Go godnie pochować. Przyjęto uważać, że ten dzień jest świętem kobiet prawosławnych.

W tym dniu wspomina się również św. Martę orędowniczkę niebieską Marty Zinkiewicz, dyrygentki chóru parafialnego. Z tej okazji proboszcz ks.mitrat Jerzy Bogacewicz, złożył życzenia solenizantce w imieniu kleru parafialnego. Pozdrowił męża Grzegorza Zinkiewicza, który również śpiewa w chórze i jest ikonopiscem oraz małą córeczkę Ksenię. Podziękował Marcie za trud i za piękny śpiew. Chór zaśpiewał „Mnogaje Leta”, do którego wszyscy się dołączamy.

Podczas Liturgii ks.Adam Dzienisiuk wprowadził małą niewiastę i jej mamę do Cerkwi (wocerkowlenije). Dziewczynek do ołtarza się nie wnosi.