„Świeć się z Energą”

wpis

Uroczyste wręczenie nagród z ogólnopolskiego konkursu „Świeć się z Energą” z udziałem fundatorów z Grupy Energa odbyło się w środę 6 kwietnia w Urzędzie Miasta Bielsk Podlaski. Nagrody beneficjentom wręczył Burmistrz Miasta Bielsk Podlaski Jarosław Borowski w towarzystwie przedstawicieli fundatora.

-Pierwsze miejsce naszego miasta w wojewódzkim etapie konkursu „Świeć się z Energą” pokazuje ,że mieszkańcy docenili nasze iluminacje i aktywnie właczyli się w głosowanie. Wygrana Bielska Podlaskiego w plebiscycie cieszy nas tym bardziej, że zdobyte nagrody trafiają do potrzebujących z naszego regionu. Sprzęt AGD ufundowany przez Grupę Energa przekazujemy licznym placówkom i organizacjom pozarządowym działającym na terenie naszego miasta. Jesteśmy pewni,że zostanie dobrze wykorzystany i przez długi czas będzie służył nowym właścicielom-mówił Jarosław Borowski, Burmistrz Miasta Bielsk Podlaski.

Bielsk Podlaski kolejny raz uzyskał w głosowaniu mieszkańców i internautów tytuł Najpiękniej Rozświetlonego Świątecznie Miasta w województwie podlaskim, podczas ogólnopolskiego konkursu „Świeć się z Energą”, zdobywając aż 4180 głosów. Tym samym wyprzedziliśmy dziewięć innych miast z naszego województwa, a wśród nich srebrnych medalistów – Białystok (1590 głosów) i brązowych – Łapy ( 502 głosy).

Dzięki temu sukcesowi nasze miasto otrzymało od organizatora konkursu-Grupy Energa-sprzęt AGD o wartości ok. 10 tys. zł. Został on przekazany dziesięciu placówkom z Bielska Podlaskiego działającym na rzecz dobra drugiego człowieka.

Jak informują organizatorzy z Grupy Energa, nigdy wcześniej miasta, biorące udział w plebiscycie „Świeć się z Energą”, nie rywalizowały o tak wysoką stawkę. W 7. edycji zimowej zabawy pula nagród wyniosła aż 200 tysięcy złotych. W skali całego kraju na ponad 70 placówek społecznych zostało przeznaczonych blisko 470 różnych energooszczędnych urządzeń   elektrycznych. Jak się okazało , największe zapotrzebowanie było na tzw.duże AGD, jak lodówki czy pralki, ale równie niezbędne okazywały się kuchenki mikrofalowe czy czajniki.

„Świeć się z Energą” to coroczny plebiscyt, w ramach którego od siedmiu już lat Polacy głosują na najpiękniej udekorowane światłem miejsca w kraju. Za sprawą akcji, miasta szczególnie dbające o swoje świąteczne dekoracje, mają szanse zmierzyć się z innymi miejscowościami i pokazać się od najlepszej strony. ” Świeć się z Enegą” to jednak nie tylko szansa na promocję, to przede wszystkim rywalizacja o charytatywne nagrody-zwycięzcy otrzymują nowoczesny sprzęt AGD, który wyróżnione miasta przekazują na rzecz najbardziej potrzebujących placówek i instytucji w swoim regionie.

inf.Urząd Miasta Bielsk Podlaski, zdjęcia Irena Łozowik

Wśród dziesięciu nagrodzonych beneficjentów, została nagrodzona Fundacja Domów Kultury Prawosławnej Diecezji Warszawsko-Bielskiej z siedzibą w Bielsku Podlaskim przy ul. Rejtana 24. Fundacja otrzymała lodówkę i odkurzacz, za bardzo serdecznie dziękuję panu burmistrzowi i fundatorom.  Dodatkowo nadmieniamy,iż Fundacja jest organem prowadzącym Niepubliczną Szkołę Podstawową Nr 1 im.św.Abp Łukasza Wojno-Jasienieckiego mieszczącej się przy ul. Rejtana 24. Zapewniamy,że otrzymany sprzęt zostanie wykorzystany odpowiednio.