
Boskiej Liturgii przewodniczył ks.mitrat Teodor Weremiejuk. Śpiewał chór pod dyr.Marty Werszko. W panichidzie (nabożeństwie w intencji zmarłych) uczestniczyli wszyscy duchowni parafii. Rodzicielskaja subota przed Zielonymi Świątkami (Zesłaniem Ducha Świętego) to tzw. Troicka Sobota Rodzicielska (Troickaja roditelskaja subota). To jeden z najważniejszych dni w roku poświęconych ogólnonarodowej modlitwie za zmarłych. Ten dzień przypada zawsze w sobotę bezpośrednio poprzedzającą święto Pięćdziesiątnicy.
















