Prośba o 1% na rzecz Fundacji DKP

Dziękujemy Wszystkim, którzy pamiętali o naszej Fundacji przy rozliczaniu podatku.

Pamiętajcie o nas przy rozliczaniu podatku. To dzięki Waszemu 1% mogliśmy wybudować Cerkiewkę pw. św. Sawy Serbskiego przy ul. Rejtana 24.

Fundacja Domów Kultury Prawosławnej Diecezji Warszawsko-Bielskiej z siedzibą w Bielsku Podlaskim przy ul. Rejtana 24 prosi o 1% Twojego podatku

KRS  0000340500 

który zostanie przeznaczony na wspieranie: działalności charytatywnej, placówek kulturalnych, szkolnictwa, inicjatyw kulturalnych mniejszości narodowych, remontów cerkwi, utrzymanie Domu Kultury Prawosławnej w Bielsku Podlaskim, w którym mieści się m.in. Niepubliczne Przedszkole Nr 1 im. św. Młodzieńca Gabriela, Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. św. Abp Łukasza Wojno-Jasienieckiego, Fundacja Domów Kultury Prawosławnej Diecezji Warszawsko-Bielskiej  oraz na wkład własny w celu otrzymywania dotacji na realizację zadań publicznych służących prawosławnej społeczności ( Festiwal „Pod opieką Bogurodzicy” , koncert „Nasze Pieśni” )

ddd

d

piszą o nas 🙂

Nowa cerkiew w Bielsku Podlaskim – Przegląd Prawosławny (przegladprawoslawny.pl)

dd

ddd

d---

Siedem razy był organizowany koncert pod nazwą „Nasze Pieśni” . Mottem przewodnim koncertu były  strofy piosenki „ Lublu nasz kraj, staronku hetu…” ( „Kocham mój kraj, moją małą ojczyznę… ” ).Prezentowany był dorobek zespołów związanych z naszą małą ojczyzną , z naszym miastem ( od najmłodszych do starszych) . Wykonywane były pieśni w języku białoruskim, ukraińskim, polskim. Koncert był formą integracji mniejszości narodowościowych i etnicznych zamieszkujących nasz teren , który charakteryzuje się niezwykłą różnorodnością. Jest to zadanie publiczne wspierane przez Burmistrza Miasta Bielsk Podlaski i Wójt Gminy Bielsk Podlaski a realizowane przez Fundację Domów Kultury Prawosławnej Diecezji Warszawsko – Bielskiej oraz Parafię Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Bielsku Podlaskim i Bielski Dom Kultury.

Koncert „Nasze Pieśni” wpisał się w kalendarium Fundacji Domów Kultury Prawosławnej Diecezji Warszawsko-Bielskiej i Bielskiego Domu Kultury.

W tym roku   miała odbyć się ósma edycja koncertu, niestety, ze względu na zaistniałą sytuację i obostrzenia związane z pandemią przedsięwzięcie zostało odwołane.

Koncert był podziękowaniem dla tych, którzy wspierają Fundację Domów Kultury Prawosławnej  Diecezji Warszawsko-Bielskiej odpisując 1% podatku. Zapewniamy Was, że Wasze odpisy nie poszły na marne. Przy ulicy Rejtana 24 została wybudowana przestronna kaplica pw. św. Sawy wraz ze świetlicą. Będzie ona służyła nie tylko uczniom i przedszkolakom przebywającym w placówkach w budynku Domu Kultury Prawosławnej lecz społeczności bielskiej.

11.06.2019 r. Abp bielski Grzegorz poświęcił krzyż na kaplicy, zobacz klikając w poniższy link.

http://www.bielsk-hodigitria.pl/wp-admin/post.php?post=55196&action=edit

Dziękujemy serdecznie za Wasze ofiary.

piszą o nas 🙂

https://poranny.pl/nowa-cerkiew-w-bielsku-podlaskim-to-juz-osma-swiatynia-w-tym-miescie-zdjecia/ar/c15-15328306

Wspominamy….28 listopada 2016 r.