Meteory

wpisRano po śniadaniu, o godzinie 6.00 udaliśmy się do słynnych i tajemniczych klasztorów na Meteorach.Meteory znajdują się w środkowej Grecji na północno-zachodnim krańcu równiny tesalijskiej w okolicy miasta Kalampaka. Meteory to drugie po Świętej Górze Athos najważniejsze centrum prawosławnego monastycyzmu w Grecji oraz zabytek wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zwiedziliśmy dwa klasztory św. Stefana i św. Warlaama. Obecnie do zwiedzania udostępnionych jest sześć klasztorów: najstarszy i najważniejszy Wielki Meteoron, Varlaám, żeński klasztor – Agíou Stefánou czyli Św. Stefana, Św. Trójcy (Agías Triádos), żeński Roussánou (Św. Barbary) oraz Agíou Nikoláou Anápavsa (Św. Mikołaja). Wrażeń mnóstwo. To trzeba widzieć i przeżyć.

2 myśli w temacie “Meteory

  1. Dzięki Wam oglądamy ponownie cudowną Grecję. Pozdrawiamy pielgrzymów i ks. mitrata Jerzego oraz przesympatycznych Greków, ks. Jerzego i Matuszkę, Kasię z mężem.

    Mnogaje, mnogaje i Błahaje Leta Czcigodnemu Ojcu Jerzemu i uroczej Irence z okazji Dnia Imienin składają Grażyna i Kostek.

Dodaj komentarz