Kolonie w Cieplicach


W dniach 22-27.08.21r., nasza Parafia po raz kolejny zorganizowała kolonie letnie dla dzieci i młodzieży w Domu świętego Stefana w Cieplicach. Kolonie odbyły się dzięki wsparciu naszego proboszcza o. Jerzego Bogacewicza oraz przy pomocy naszych Pań opiekunek: Wiktorii Sośniuk, Marty Gryciuk i Joanny Korniluk za co im bardzo serdecznie dziękujemy.
Jak co roku dzieci codziennie czytały modlitwy poranne i wieczorne oraz brały udział w świętej Liturgii w kaplicy ośrodka. W tym roku podczas kolonii były wycieczki na miejscu m.in.; do Cerkwi w Jeleniej Górze, zwiedzanie zabytkowego kościoła protestanckiego Wang w Karpaczu, zwiedzanie Huty szkła Julia w Piechowicach, wjazd i zjazd kolejką górską ze Szklarskiej Poręby na Szrenicę i z powrotem oraz dwa pobyty na Termach cieplickich.
Na zakończenie tegorocznych kolonii miało miejsce uroczyste podziękowanie kierownikowi ośrodka w Cieplicach o. Mariuszowi Kiślakowi oraz całemu personelowi ośrodka. Na pamiątkę naszego pobytu wręczono ikonę Matki Bożej oraz przekazano artykuły sportowe dla ośrodka oraz słodkie upominki. Panie opiekunki w ramach podziękowania otrzymały również ikony Matki Bożej modlitewniki oraz drobne upominki. Natomiast wszyscy koloniści otrzymali od nas modlitewniki i drobne upominki.
Bardzo serdecznie dziękujemy za wspólnie spędzony czas i zapraszamy za rok.


tekst: ks. Adam Dzienisiuk


foto: Wiktoria Sośniuk, Marta Gryciuk, Joanna Korniluk, ks. Adam Dzienisiuk