Kolędowanie w Bielskim Szpitalu

wpisW dniu 27 grudnia 2018r., z inicjatywy prawosławnej młodzieży z Bielska Podlaskiego miało miejsce wspólne kolędowanie w Szpitalu Powiatowym w Bielsku Podlaskim. Takie kolędowanie odbyło się już po raz czwarty i miało na celu przyniesienie szczególnej radości tym osobom, które w czasie świątecznym, noworocznym przebywają w szpitalu.

Było to niesienie radości, miłości i ciepła wynikające z faktu zbliżających się świąt Narodzin Chrystusa Zbawiciela w tradycji Kościoła prawosławnego. W szpitalnych oddziałach, przede wszystkim składano życzenia szybkiego powrotu do zdrowia dla wszystkich pacjentów bez względu na wyznanie czy narodowość oraz śpiewano tradycyjne kolędy.

Warto podkreślić fakt, że w szpitalu zebrali się przedstawiciele młodzieży uczęszczającej na Bractwa Młodzieżowe działające przy każdej z pięciu Parafii prawosławnych w Bielsku Podlaskim a w tym roku dodatkowo młodzieży z Parafii prawosławnej w Milejczycach. Ich obecność wspierali opiekunowie duchowi. Młodzież przygotowała własnoręcznie wykonane pierniki, oraz opracowała kolędy. Nie zabrakło również drobnych upominków, które otrzymał personel szpitala.

Dodatkowo na oddziale dziecięcym przekazano słodycze by umilić najmłodszym pacjentom czas spędzany w bielskim szpitalu. Serdecznie dziękujemy Dyrekcji Szpitala Powiatowego w Bielsku Podlaskim za możliwość wspólnego kolędowania.

tekst i foto ks. Adam Dzienisiuk