Dziękujemy za głosowanie

Budżet Obywatelski 2019: Mamy decyzję mieszkańców

1467 osób przystąpiło do głosowania podczas tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego Miasta Bielsk Podlaski. Mieszkańcy wybrali jedno zadanie o charakterze majątkowym i sześć zadań o charakterze bieżącym.

Największą liczbę głosów wśród propozycji zadań majątkowych, bo aż 921, otrzymał projekt pn. „Plac zabaw dla dzieci z elementami siłowni i boisko do siatkówki plażowej w parku przy ulicy Rejtana w Bielsku Podlaskim”, uzyskując tym samym znaczącą przewagę nad pozostałymi zadaniami. Co ciekawe zadanie to już przed rokiem było w gronie dwóch projektów, które zdobyły największe poparcie mieszkańców obok „Budowy fontanny miejskiej w skwerze im. Izabeli Branickiej w Bielsku Podlaskim”. Wówczas z powodu uzyskania równej liczby głosów przed dwa zwycięskie projekty konieczne było losowanie, a szczęście uśmiechnęło się do pomysłu budowy fontanny. W tym roku bielszczanie potwierdzili swoje poparcie dla idei budowy placu zabaw, czego efektem jest bezapelacyjne zwycięstwo w najnowszej edycji Budżetu Obywatelskiego Miasta Bielsk Podlaski.

Interesująco skończyło się głosowanie na projekty o charakterze bieżącym, na których realizację zaplanowano 100 000 zł. W tej sumie zamyka się sześć projektów (zadań):

Festiwal „Pod opieką Bogurodzicy” (o wartości 30 000 zł) – 468 głosów;
Zakup dwóch kurtyn/bram wodnych (o wartości 10 000 zł) – 452 głosy;
„Koperta życia” dla seniora (o wartości 6 250 zł) – 262 głosy;
Letnie potańcówki w Bielsku Podlaskim (o wartości 30 000 zł) – 254 głosy;
Aktywny Bielsk Podlaski – treningi kettlebell (o wartości 6 000 zł) – 95 głosów;
Pamięć i Duma – Powstanie Warszawskie 75 lat po (o wartości 10 890 zł) – 62 głosy.