Całonocne czuwanie

12 czerwca 2021 roku rozpoczęły się uroczystości ku czci Bielskiej Ikony Matki Bożej. Całonocnemu czuwaniu przewodniczył Jego Ekscelencja Najprzewielebniejszy Grzegorz Arcybiskup Bielski w asyście dziewiętnastu duchownych (baciuszek) i trzech diakonów. Śpiewał chór pod dyr. Marty Zinkiewicz.

W dniach 9 – 10 czerwca 2007 roku odbyły się obchody 500 – Lecia Bielskiej Ikony Matki Bożej podarowanej przez księżnę Helenę, żonę króla Kazimierza Jagiellończyka. Wówczas Jego Eminencje Metropolita Sawa ustanowił drugie święto parafialne w parafii Narodzenia NMP , które w szczególny sposób odda cześć cudownej Bielskiej Ikonie Matki Bożej. Święto ustanowiono na drugą niedzielę czerwca.

W drugą niedzielę czerwca 2016 roku pierwszy raz uroczyście wyniesiono ikonę z cerkwi (macierzystej) Narodzenia Najświętszej Marii Panny i procesyjnie zaniesiono ją do cerkwi Zaśnięcia Najświętszej Marii Panny , gdzie odsłużono Boską Liturgię. Od tej pory nabożeństwo wieczorne jest sprawowane w cerkwi Narodzenia Bogurodzicy a Boska Liturgia w innej cerkwi, dokąd w uroczystej procesji Bielska Ikona Matki Bożej jest niesiona.