Bractwo młodzieżowe w Supraślu

wpisW sobotę 21 grudnia Bractwo młodzieżowe działające przy naszej parafii wzięło udział w Walnym Zgromadzeniu BMP w Polsce, które odbyło się w Monasterze Zwiastowania Najświętszej Bogurodzicy w Supraślu.

W tym spotkaniu uczestniczyła trzyosobowa delegacja z naszego bractwa wraz z o. Adamem Dzienisiukiem. Spotkanie rozpoczęto od Boskiej Liturgii sprawowanej w monasterskiej Cerkwi św. Jana Teologa, której przewodniczył Jego Ekscelencja biskup Paweł wraz z przybyłym duchowieństwem. Następnie po śniadaniu rozpoczęto obrady. Z arcypasterskim słowem do zgromadzenia zwrócił się Jego Ekscelencja arcybiskup Grzegorz oraz Jego Ekscelencja arcybiskup Jakub, którzy podziękowali za przybycie dla młodzieży i aktywna pracę na rzecz Bractwa oraz dla ich opiekunów duchowych. Hierarchowie podkreślili, że Cerkiew widzi problemy młodzieży i wspiera ich działalność i inicjatywy najlepiej jak potrafi. 

Serdeczne podziękowania kierujemy na ręce naszego proboszcza o. Jerzego Bogacewicza i naszej Parafii który umożliwił nam wyjazd do monasteru w Supraślu.

tekst ks. Adam Dzienisiuk

foto ks. Adam Dzienisiuk, Agnieszka Chomiuk