
Archiwum autora: Irena Łozowik
Niedziela II po Pięćdziesiątnicy

Dzisiaj w II-ą Niedzielę po Pięćdziesiątnicy Cerkiew czci pamięć Wszystkich Świętych Ziemi Ruskiej i Ojców Świętej Góry Atos. Boskiej Liturgii o godzinie 9.00 przewodniczył proboszcz parafii ks.mitrat Jerzy Bogacewicz w asyście ks.mitrata Teodora Weremiejuka i ks.protodiakona Marcina Kuźmy. Śpiewał chór pod dyr. Marty Zinkiewicz. Kazanie ewangeliczne wygłosił proboszcz.
Czytaj dalejBoska Liturgia w kaplicy św.Sawy Serbskiego

Dziś Cerkiew czci pamięć św.Abp Łukasza Wojno-Jasienieckiego patrona Niepublicznej Szkoły Podstawowej nr 1 przy ul. Rejtana 24 w Bielsku Podlaskim. Boskiej Liturgii przewodniczył proboszcz parafii ks. mitrat Jerzy Bogacewicz w asyście ks.protodiakona Marcina Kuźmy. Śpiewał chór pod dyr. Marty Zinkiewicz. W nabożeństwie uczestniczyli duchowni parafii ks.mitrat Teodor Weremiejuk i ks.prot.Aleksy Kuryłowicz, uczniowie wspomnianej szkoły wraz z nauczycielami, przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola Nr 1 im.św.Młodzieńca Gabriela wraz z nauczycielami. Św.Pryczastija ( Komunii) udzielano z dwóch czasz (kielichów).
Czytaj dalejPodsumowanie X Edycji Międzynarodowego Festiwalu „Pod Opieką Bogurodzicy”

Z błogosławieństwa Jego Eminencji Wielce Błogosławionego Sawy Metropolity Warszawskiego i całej Polski w dniach 6 i 7 czerwca br. w Bielskim Domu Kultury po raz X odbył się Jubileuszowy Międzynarodowy Festiwal „Pod Opieką Bogurodzicy”. Na przestrzeni dziesięciu lat wystąpiło ponad 100 chórów z Polski i z za granicy. Przedsięwzięcie to wpisało się do zadań cyklicznych, Fundacji Domów Kultury Prawosławnej Diecezji Warszawsko-Bielskiej, parafii Narodzenia Najświętszej Marii Panny oraz Bielskiego Domu Kultury. Organizatorem i inicjatorem Festiwalu jest ks.mitrat Jerzy Bogacewicz.
Czytaj dalejMiędzynarodowy Festiwal „Pod Opieką Bogurodzicy
II Dzień Festiwalu „Pod Opieką Bogurodzicy”
Zakończyła się X Edycja Międzynarodowego Festiwalu „Pod Opieką Bogurodzicy”. W niedzielne popołudnie w Bielskim Domu Kultury zaprezentowały się:
1.Chór parafii pw. Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Bielsku Podlaskim
2.Chór parafii prawosławnej pw.św.Dymitra Mirotoczywoho – Kjustadił (Bułgaria)
3.Zespół Katedra Głosów z Wrocławia
4.Chór „Neapolis” z Kavali-Grecja
5.Żeński chór „Elpida” z Prawosławnego Ordynariatu Wojska Polskiego (Warszawa)
6.Chór Corala”PR.PROF CORNEL GIVULESCU” A EPISCPIEI ORADEA ( Rumunia)
7.Chór „Angelos” parafii pw. Św. Ducha w Białymstoku
Czytaj dalejFotorelacja z uroczystości ku czci Bielskiej Ikony Matki Bożej
Pierwszy dzień Festiwalu „Pod opieką Bogurodzicy”
W pierwszym dniu Festiwalu zaprezentowały się.
1.Zespół „Lanok” z Niepublicznego Przedszkola nr 1 im. św. Młodzieńca Gabriela w Bielsku
Podlaskim
2.Chór dziecięcy parafii pw. św. męczennika Dymitra w Hajnówce
3.Chór dziecięco-młodzieżowy parafii pw. św.Archanioła Michała w Bielsku Podlaskim
4.Chór dziecięcy parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Lublinie
5.Chór młodzieżowy parafii pw. Zmartwychwstania Pańskiego w Bielsku Podlaskim
6.Chór dziecięcy parafii pw. św. Grzegorza Peradze w Białymstoku
7.Chór dziecięcy parafii pw. Zaśnięcia Najświętszej Marii Panny w Bielsku Podlaskim
8.Zespół „Kryło” z Niepublicznej Szkoły Podstawowej im.św.Abp Łukasza Wojno-Jasienieckiego w Bielsku Podlaskim
Czytaj dalejDzień Świętego Ducha

Dzisiaj Cerkiew świętuje Drugi Dzień Św. Trójcy – Świętego Ducha. Świątecznej Boskiej Liturgii przewodniczył proboszcz parafii ks.mitrat Jerzy Bogacewicz. Śpiewał chór pod dyr. Marty Werszko.
Czytaj dalejNiedziela VIII po Wielkanocy.Zesłanie Ducha Świętego na Apostołów.

Boskiej Liturgii o godzinie 9.00 przewodniczył proboszcz parafii ks. mitrat Jerzy Bogacewicz w asyście ks.mitrata Teodora Weremiejuka i ks.protodiakona Marcina Kuźmy. Śpiewał chór pod dyr. Marty Zinkiewicz.
Czytaj dalej























































































