XI Wieczory Muzyki Cerkiewnej

DSC_0244--23 grudnia 2012r. w Bielskim Domu Kultury zakończyły się XI Wieczory Muzyki Cerkiewnej. Przez trzy niedziele z rzędu, bielszczanie z przyjemnością słuchali występów chórów, których było 14. Wszyscy śpiewali pięknie i chwała im za to, że nie zważając na pogodę, niektóre chóry pokonywały spore odległości i trudności na drogach, przybyły aby chwalić Boga, pielęgnować swoje tradycje i przekazywać je innym.

Na szczególną uwagę zasługują przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola Prawosławnego im. młodzieńca Gabriela w Bielsku Podlaskim. Dzieci jak profesjonalni artyści, pod dyrekcją Marty Zinkiewicz i Joanny Chilkiewicz, śpiewały cudownie, naturalnie i żywiołowo, tak jak tylko dzieci potrafią. Podbiły tym serca słuchaczy i burmistrza miasta Eugeniusza Berezowca, który nagrodził ich słodyczami.
Przesłaniem Wieczorów są słowa prokimenonu Liturgii „Śpiewajcie Bogu naszemu, śpiewajcie. Śpiewajcie Królowi naszemu, śpiewajcie” („Pojtie Bohu naszemu pojtie. Pojtie Carewi naszemu pojtie”).
Otwarcia dokonał dyrektor Domu Kultury Sergiusz Łukaszuk, przywitał wszystkich zebranych i zaproszonych gości, podziękował ks. Piotrowi Snarskiemu, pomysłodawcy i organizatorowi Wieczorów Muzyki Cerkiewnej. Ksiądz dziekan Leoncjusz Tofiluk pobłogosławił to przedsięwzięcie, które wpisało się do kalendarza imprez kulturalnych w Bielsku Podlaskim.
Ksiądz Piotr Snarski na zakończenie podziękował wszystkim sponsorom, wykonawcom, słuchaczom i tym, którzy pomagali w przygotowaniach, w szczególności paniom Paulinie Trofimiuk i Lidii Bazyluk za przygotowanie uczty cielesnej i za pokrzepienie sił fizycznych chórzystów.

Dodaj komentarz