Wigilia dla samotnych

DSC_0143-wsJest teraz okres wyjątkowy. Zbliżamy się do święta  Bożego Narodzenia. Nie zapominajmy o ludziach samotnych, ułomnych  i ubogich. Chociaż w małym stopniu przyczyńmy się do odrobiny radości w ich sercach. Niech oni poczują, że są ludzie, którzy o nich myślą i chcą im dać namiastkę domowego ciepła. Osoby, które nie mają bliskich, odczuwają bardzo dotkliwie swoją samotność, szczególnie w Wigilię. 

Koło Terenowe Stowarzyszenia Prawosławnego Bractwa św.św. Cyryla i Metodego w Bielsku Podlaskim od wielu lat organizuje spotkania wigilijne dla osób samotnych i ubogich. Uczestniczy w nich zawsze dużo osób. W tym roku bractwo wigilię zorganizowało w niedzielę, 23 grudnia w Domu Kultury Prawosławnej w Bielsku Podlaskim przy ul. Rejtana 24, gdzie ma swoją siedzibę.

Przewodniczący bractwa Jerzy Maleszewski przywitał wszystkich bardzo serdecznie i poprosił ks. Leonjusza Tofiluka, dziekana dekanatu bielskiego, o rozpoczęcie spotkania modlitwą. Oprócz dziekana w wigilii uczestniczył ks. Jerzy Bogacewicz, wicedziekan i ks. Sławomir Jarocewicz z ELEOSU. Burmistrza reprezentowała Anna Demianiuk-Wesołowska. Ks. Leoncjusz Tofiluk pobłogosławił trapiezę i powiedział jak ma wyglądać prawdziwa kolacja wigilijna. Prosił, aby przeczytać o tym felieton na stronie cerkiew.pl Anny Czerewackiej, z którego dużo można się nauczyć.

Wigilia przebiegała w bardzo miłej atmosferze przy śpiewie kolęd. Zespół Żemerwa pod dyr. Anny Fionik uświetniał swoim śpiewem spotkanie. Na zakończenie uczestnicy wigilii zostali obdarowani paczkami. W wigilii udział wzięło około 100 osób. Spotkania wigilijne są dotowane przez Urząd Miasta Bielsk Podlaski.