Ślub Pawła i Marty

wpis8 listopada 2009 roku, o godzinie 15,30 w cerkwi Narodzenia Bogurodzicy w Bielsku Podlaskim biskup Grzegorz udzielił sakramentu małżeństwa Pawłowi Kozłowskiemu i Marcie z d. Mołotowicz-córce proboszcza parafii w Grodzisku.

Paweł Kozłowski od najmłodszych lat przysługiwał w cerkwi Preczystieńskiej. Był ipodiakonem biskupa bielskiego Grzegorza, potem pracował w kancelarii parafialnej.

Od dzisiejszego dnia człowiek zostawia swoich rodziców, mówił władyka- aby dalej iść ze swoim mężem czy żoną. W życiu są różne momenty, tak jak to bywa w przyrodzie, nie zawsze świeci słońce, nie zawsze jest ciepło, czasami jest deszcz i grom .W życiu bywa dobrze i radośnie, no często są różne trudności, bywają konflikty i spory, no chrześcijanie mają balsam, który leczy wszelkie zło. Kto prawdziwie kocha, ten umie wybaczać. Miłość prawdziwa to taka miłość, gdy stara się aby drugiemu było dobrze. Ona zapomina o sobie(…).Najlepszym balsamem jest wspólna modlitwa. Bp Grzegorz podarował Bielską Ikonę Matki Bożej, dlatego, że Paweł od małych lat był związany z cerkwią NNMP a drugą – Supraską Ikonę Matki Bożej, gdyż Paweł i Marta zapoznali się w Supraślu na święto Supraskiej Matki Bożej.

Niech Matka Boża okrywa Was swoim omoforem.

Z okazji ślubu Młodej Parze życzymy Bożego błogosławieństwa i pomocy na ich nowej, wspólnej drodze.