Festiwal „Pod opieką Bogurodzicy”

Dziękujemy za oddanie głosu na Festiwal „Pod opieką Bogurodzicy”.

507 osób zagłosowało na to przedsięwzięcie rangi międzynarodowej.

Spasi Gospodi!!!

Budżet Obywatelski 2020: sześć projektów wybranych do realizacji

Aż sześć spośród dziewięciu poddanych pod głosowanie projektów trafi do realizacji w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Bielsk Podlaski na rok 2020. To efekt głosowania mieszkańców naszego miasta.

W gronie wybranych do realizacji inicjatyw są dwa projekty o charakterze majątkowym i cztery o charakterze bieżącym.

Spośród inwestycji majątkowych mieszkańcy wybrali: „Sportowy Bielsk” przy ul. Zamkowej – pomysł wybudowania parku do uprawiania treningu ulicznego, tzw. „street workoutu”, czyli ćwiczeń fizycznych z obciążeniem własnego ciała, a także „Miejski tor sprawnościowy” przy ul. Rejtana – budowę nowego toru przeszkód opodal powstającego w ramach poprzedniej edycji budżetu obywatelskiego placu zabaw z elementami siłowni i boiska do siatkówki plażowej.

Wśród projektów o charakterze bieżącym mieszkańcy wybrali: „Dydaktyczny Ogród Meteorologiczny”, „Stacje rowerów miejskich”, festiwal „Pod opieką Bogurodzicy” oraz koncert „Zespół Golec uOrkiestra na inauguracji Domu Seniora i Gabinetu bezpłatnej rehabilitacji w Dworku Smulskich”.

W tegorocznym głosowaniu, przeprowadzonym w sposób tradycyjny i elektroniczny, udział wzięło 1767 mieszkańców Bielska Podlaskiego, a więc równo o trzystu więcej, niż przed rokiem. Pełne wyniki oraz opisy poddanych pod głosowanie projektów można znaleźć w serwisie internetowym Budżetu Obywatelskiego Miasta Bielsk Podlaski pod adresem -> https://bielskpodlaski.budzet-obywatelski.org/wyniki

W załączniku poniżej zamieszczamy też skan protokołu końcowego z głosowania na projekty Budżetu Obywatelskiego Miasta Bielsk Podlaski na rok 2020.

 Zagłosuj na Festiwal „Pod opieką Bogurodzicy”

Ostatni dzień !!!

Głosowanie będzie odbywać się w Urzędzie Miasta pokój nr 15 (parter) od  01.10.2019r. do  08.10.2019r., w godzinach 8:00- 18:00.

Chór z Serbii

Chór z Serbii

Niniejszym informujemy, iż został zaakceptowany do głosowania projekt złożony przez Fundację Domów Kultury Prawosławnej Diecezji Warszawsko-Bielskiej do Urzędu Miasta w ramach Budżetu Obywatelskiego. Projekt dotyczy organizacji Festiwalu „Pod Opieką Bogurodzicy”. Festiwal jest organizowany w okresie święta ku czci Bogurodzicy w jej Bielskiej Ikonie. Miejscem przeprowadzenia Festiwalu są bielskie świątynie prawosławne i Bielski Dom Kultury. Odbyły się już trzy edycje Festiwalu, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców miasta. W ramach Budżetu Obywatelskiego możliwe jest pozyskanie kwoty 30.000 tys. zł na wspomniane przedsięwzięcie, co umożliwiłoby ponownie zorganizowanie w naszym mieście stojącego na wysokim poziomie festiwalu z udziałem chórów krajowych i zagranicznych. Aby nasz wspólny cel można było osiągnąć, potrzebne są Wasze głosy, które zadecydują o wyborze jednego z dziesięciu projektów złożonych do Urzędu Miasta.

Uprzejmie prosimy o głosowanie na projekt dotyczący Festiwalu „Pod Opieką Bogurodzicy”.

Głosowanie będzie odbywać się w Urzędzie Miasta:

  • pokój nr 15 (parter) od  01.10.2019r. do  08.10.2019r., w godzinach 8:00- 18:00.

Prawo udziału w głosowaniu mają tylko mieszkańcy Miasta Bielsk Podlaski (zarówno dorośli jak i dzieci). Należy mieć przy sobie dokument tożsamości ze zdjęciem.

Spasi Hospodi Głosującym!!!

Organizatorzy