Ogłoszenia

GŁOSOWANIE  NA  PROJEKT DOT. FESTIWALU „POD OPIEKĄ BOGURODZICY”Niniejszym informujemy,iż został zaakceptowany do głosowania projekt złożony przez Fundację Domów Kultury Prawosławnej Diecezji Warszawsko-Bielskiej do Urzędu Miasta w ramach Budżetu Obywatelskiego. Projekt dotyczy organizacji Festiwalu „Pod Opieką Bogurodzicy”. Festiwal będzie organizowany zawsze w okresie święta ku czci Bogurodzicy w jej Bielskiej Ikonie.Miejscem przeprowadzenia Festiwalu będą zarówno bielskie świątynie prawosławne, jak i Bielski Dom Kultury.Pierwsza edycja Festiwalu odbyła się w roku bieżącym w cerkwi Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Bielsku Podlaskim i cieszyła się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców miasta. W ramach Budżetu Obywatelskiego możliwe jest pozyskanie kwoty 30 000 złotych na wspomniane przedsięwzięcie, co umożliwiłoby zorganizowanie w naszym mieście stojącego na wysokim poziomie Festiwalu z udziałem chórów krajowych i zagranicznych. Aby nasz wspólny cel można było osiągnąć, potrzebne są Wasze głosy,które zadecydują,który z dziesięciu projektów złożonych do Urzędu Miasta będzie realizowany.

Uprzejmie prosimy o głosowanie na projekt dotyczący Festiwalu „Pod Opieką Bogurodzicy”.

Głosować  można  w  Urzędzie  Miasta  pokój  nr  100  od  czwartku,  28 września 2017 roku do 09 października 2017 roku ( z  wyłączeniem sobót i niedziel) w godzinach od 8.00 do 18.00  oraz  w formie elektronicznej w dniach od 28 września 2017roku do 08 października 2017 roku .    Prawo udziału w głosowaniu mają tylko mieszkańcy miasta Bielsk Podlaski.  Należy mieć przy sobie dokument tożsamości ze zdjęciem.                                                                 Spasi Hospodi Głosującym!!!

Organizatorzy

 Drugie spotkanie wyjeżdżających do Grecji

Ks. mitrat Jerzy Bogacewicz,  zaprasza na drugie spotkanie,które odbędzie się 24 września, w niedzielę, o godzinie 11,30 , po trzeciej Świętej Liturgii, w świetlicy parafialnej. Dodatkowo się informuje,że są dwa wolne miejsca. Więcej informacji pod numerem telefonu 504 253 988 – ks. Jerzy Bogacewicz.

Spotkanie organizacyjne dla wyjeżdżających do Grecji

Ks. mitrat Jerzy Bogacewicz, organizator wyjazdu do przepięknej Grecji na przełomie września/października 2017 roku, uprzejmie informuje,że pierwsze spotkanie odbędzie się 30 lipca, w niedzielę, o godzinie 10,30 , po drugiej Świętej Liturgii, w świetlicy parafialnej.

wpis--Uprzejmie zapraszamy do wzięcia udziału w pielgrzymce do Grecji w dniach 30 września – 10 października 2017 roku . Odwiedzimy następujące miejsca:

 • Ikosifinisa, najstarszy żeński klasztor w Europie położony na górze Pageo;
 • Lidia, miejsce chrztu pierwszej Europejki przez apostoła Pawła;
 • Kavala, biblijny Neapol;
 • Neo Karvali, relikwie św. Grzegorza Teologa;
 • Porto Lagos, klasztor na wodzie;
 • Wyspa Tassos, klasztor św.archanioła Michała;
 • Opłynięcie Świętej Góry Athos- zwanej republiką mnichów;
 • Suroti, miejsce spoczynku św.starca Paisjusza;
 • Saloniki, relikwie św. Dymitra;
 • Miszkolc, Węgry, cerkiew św.Trójcy;
 • Serbia.
 • Koszt wyjazdu : 500 zł oraz 350 euro. W koszty wliczono: 8 noclegów i 16 posiłków oraz bilety:  na taras widokowy w Kavali, na statek w celu opłynięcia Athosu ,  prom na wyspę Tassos.
 • Dodatkowe ubezpieczenie na własny koszt.
 • Więcej informacji pod numerem telefonu 504 253 988 – ks. Jerzy Bogacewicz
 • Pierwsze spotkanie na koniec miesiąca lipca. Informacja zostanie podana na stronie parafii  http://www.bielsk-hodigitria.pl

OGŁOSZENIE

Dom  Kultury  Prawosławnej  w  Bielsku  Podlaskim  ul. Rejtana  24 organizuje w dniach 24 lipca-07sierpnia 2017 r. pielgrzymkę  na trasie:

Piuchtice – Petersburg-Pietrozawodsk-Wyspy Sołowieckie-Nowgorod-Psków

Zapisy i wpłaty do 01 lipca pod nr. telefonu 602 831 732

cena: 2700zł od osoby

Potrzebny paszport i zdjęcia do wizy

6

http://bielsk-hodigitria.blogspot.com/2012/05/w-grecji.html 

wspomnienia :)

Kawala

http://www.youtube.com/watch?v=3iyych2EngU

http://www.youtube.com/watch?v=zc-CPkLF1Yc&feature=youtu.be 1

Meteory 

2

Stare Filippi

ws

   W niedzielę trzy Boskie Liturgie

 godzina 7, 8,15 i 10,00

w okresie wakacyjnym dwie- o godzinie 7.00 i 9.00

zaproszenie - str.zewn.II wersja

Dodaj komentarz