Koncert Nasze Pieśni

wpis--Po raz siódmy   rozbrzmiewały „Nasze Pieśni” w Bielsku Podlaskim podczas niedzielnego koncertu. Ze względu na remont Bielskiego Domu Kultury, odbyły się po raz drugi w II Liceum Ogólnokształcącym z Dodatkową Nauką Języka Białoruskiego. Dziękujemy panu dyrektorowi Andrzejowi Stepaniukowi 🙂 za udostępnianie sali. .  .Mottem przewodnim koncertu były  strofy piosenki „ Lublu nasz kraj, staronku hetu…” ( „Kocham mój kraj, moją małą ojczyznę… ” ). Podczas uroczystości wystąpili  przed publicznością:
Uczniowie z Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. św. Abp Łukasza Wojno-Jasienieckiego w Bielsku Podlaskim przy ul. Rejtana 24 przygotowane przez panią Alinę Niegierewicz i Martę Ignatowicz, zespół „Lanok” z Niepublicznego Przedszkola Nr 1 im. św. Młodzieńca Gabriela w Bielsku Podlaskim przy ul. Rejtana 24 prowadzony przez Joannę Chilkiewicz i Martę Zinkiewicz, zespół „Małanka” działający  przy Bielskim Domu Kultury w Bielsku Podlaskim prowadzony przez pana Sergiusza Łukaszuka, Chór Domu Kultury Prawosławnej prowadzony  przez panią Martę Zinkiewicz. Widowni bardzo podobało się wspólne śpiewanie w ubiegłym roku, w tym roku też bez niego się nie obyło . „Wiosaczka maja” rozbrzmiewała w kilku wersjach. Zespół „Małanka” zadedykował specjalnie tą piosenkę  batiszce Jerzemu Bogacewiczowi,

Jest to zadanie publiczne wspierane przez Burmistrza Miasta Bielsk Podlaski i Wójt Gminy Bielsk Podlaski a realizowane przez Fundację Domów Kultury Prawosławnej Diecezji Warszawsko – Bielskiej oraz Parafię Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Bielsku Podlaskim i Bielski Dom Kultury.
Widownia dopisała. Koncert jest podziękowaniem dla tych,którzy wspierają Fundację Domów Kultury Prawosławnej  Diecezji Warszawsko-Bielskiej odpisując 1% podatku.
Podziękowanie otrzymali: kierownictwo i pracownicy  Restauracji „Podlasianka”, złożone na ręce pani Walentyny Wołosiuk,kierowniczki lokalu  i pan Leon Kuczyński za współpracę z fundacją i Domem Kultury Prawosławnej ( pan Leon to taka złota rączka, co wszystko umie 🙂 . Irena Łozowik otrzymała nagrodę w uznaniu całokształtu działalności w dziedzinie twórczości artystycznej,upowszechniania i ochrony kultury. ( To ja 🙂 . Trudno pisać o sobie :).

W tym roku Fundacja Domów Kultury Prawosławnej Diecezji Warszawsko-Bielskiej obchodziła swoje X-lecie.

Poniżej fotogaleria pani Anny Malewskiej 🙂