Koncert Nasze Pieśni

Po raz jedenasty odbył się koncert „Nasze Pieśni”. Organizatorami przedsięwzięcia są : Fundacja Domów Kultury Prawosławnej Diecezji Warszawsko – Bielskiej i parafia Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Bielsku Podlaskim przy pomocy Bielskiego Domu Kultury. Koordynatorem i pomysłodawcą jest proboszcz naszej parafii ks.mitrat Jerzy Bogacewicz będący również prezesem Fundacji Domów Kultury Prawosławnej. Zadanie współfinansowane przez Urząd Marszałkowski i Urząd Miasta.

Mottem przewodnim koncertu są strofy piosenki „Lublu nasz kraj staronku hetu…” ( kocham mój kraj, moją małą ojczyznę…” )

Koncert jest podziękowaniem dla wszystkich ofiarodawców i podatników, którzy przekazali 1,5% swego podatku na rzecz Fundacji Domów Kultury Prawosławnej Diecezji Warszawsko-Bielskiej. To nie znaczy,że nie jest skierowany do innych. Sala jak zwykle była wypełniona łaknących dobrej strawy dla uszu.Wśród słuchaczy były znamienite osoby. A było czego posłuchać. Poniżej nagranie według kolejności występujących artystów. Koncert prowadziła Marta Zinkiewicz i Ireneusz Ławreszuk …oraz uczennice Niepublicznej Szkoły Podstawowej nr 1 im.św.Abp Łukasza Wojno Jasienieckiego, Lena i Wiwianka.Na początek zaprezentował się zespół „Lanok” z Niepublicznego Przedszkola nr 1 im.św. Młodzieńca Gabriela oraz zespół „Kryło” z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Nr 1 im. św. Młodzieńca Gabriela. Następnie Zespół Rodzinny z Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia z Bielska Podlaskiego,potem duet Ala i Alik (Ala Kamieńska i Aleksander Pietruczuk), Zespół Bielskie Dyrygentki,reprezentacyjny chór gminy Narew „Harmoń” z Łosinki i na zakończenie Chór Domu Kultury Prawosławnej. W międzyczasie przybliżono działalność Fundacji i na co są wydatkowane pieniądze z odpisów. Były też podziękowania. Burmistrz Miasta Piotr Wawulski nagrodził Sergiusza Łukaszuka za wkład włożony w rozwój kultury. Jest to postać bardzo znana. Proboszcz ks.mitrat Jerzy Bogacewicz pełniący funkcję prezesa Fundacji podziękował panu Janowi Miniukowi (archontowi) i pani Katarzynie Koryckiej z Urzędu Marszałkowskiego za wszelką pomoc okazywaną Fundacji oraz prof.Antoniemu Mironowiczowi, pani Tamarze Koryckiej i pani Barbarze Pryzowicz za pomoc przy wydawaniu książek, książeczek i różnych tłumaczeń.