Kolonie letnie w Cieplicach

W dniach 22-27 sierpnia br., nasza Parafia po raz kolejny zorganizowała kolonie letnie dla dzieci i młodzieży w Domu świętego Stefana w Cieplicach. Kolonie odbyły się dzięki wsparciu naszego proboszcza o. Jerzego Bogacewicza oraz przy pomocy naszych Pań opiekunek: Ewy Ostapkowicz, Iwony Czyżyk, Marty Werszko za co im bardzo serdecznie dziękujemy.
Jak co roku dzieci codziennie czytały modlitwy poranne i wieczorne oraz brały udział w świętej Liturgii w kaplicy ośrodka. Podczas kolonii utworzono mały chór dziecięco – młodzieżowy oraz odbywały się próby chóru.

W tym roku podczas kolonii były wycieczki na miejscu m.in.; do Muzeum Przyrodniczego w Jeleniej Górze, Karkonoskie Centrum Edukacji Ekologicznej, wodospad Kamieńczyk i Szklarska Poręba; zwiedzanie zabytkowego kościoła protestanckiego Wang, miejsce anomalii grawitacyjnej, zapora wodna w Karpaczu, zamek Chojnik, oraz pobyt na Termach cieplickich.
Wszyscy koloniści otrzymali pamiątki. Oddzielne pamiątki otrzymały dzieci tworzące chór młodzieżowy. Bardzo serdecznie dziękujemy za wspólnie spędzony czas i zapraszamy za rok. Foto i oprac.ks.Adam Dzienisiuk