Chór z cerkwi Narodzenia Bogurodzicy na św.Górze Grabarce

wpis-

Wczoraj, 17 sierpnia, chór parafii Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Bielsku Podlaskim, dyrygowany przez Martę Zinkiewicz śpiewał podczas nabożeństwa całonocnego czuwania na św. Górze Grabace. Tradycyjnie od 2009roku,  nasi chórzyści uświetniają nabożeństwo  ku czci Iwierskiej Ikony Matki Bożej, które jest preludium do Święta Przemienienia Pańskiego.Spod skrzydeł Bielskiej Ikony Matki Bożej udają się na św.Górę Grabarkę, aby tam, prosić Matkę Bożą w Jej Iwierskiej Ikonie o wstawiennictwo przed Bogiem i tam wielbić Ją swoimi anielskimi głosami.

 http://youtu.be/Gi6mjWVpHbM

http://youtu.be/V6LBp4n_zHg

W 2000 roku dzięki Władyce Grzegorzowi ikona przebywała w Bielsku o czym można przeczytać w archiwum http://www.bielsk-hodigitria.pl/index.php/peregrynacja-kopii-cudownej-iwierskiej-ikony-matki-bozej-ze-sw-gory-grabarki/#more-7009

Uroczystościom świątecznym przewodniczył abp wrocławski i szczeciński Jeremiasz w asyście bpa supraskiego Grzegorza i bpa Recife Ambrosio z Brazylii. Było bardzo dużo wiernych ze względu na wolny dzień oraz przybycie pielgrzymek. Wśród wiernych była burmistrz Miasta Bielska Podlaskiego, Walentyna Szymczuk- pełny krąg- biskup, nasz chór, władze samorządowe.

Kazanie wygłosił Władyka Jeremiasz, który powiedział,że to cud, że możemy być w tym świętym miejscu. Nie ważne kto jak przybył, każdy z innej przyczyny- zza rodziców, po tradycji, czy też z biedy, dobrze,że jest. Módlmy się, mówił Władyka aby Matka Boża dała nam dar abyśmy byli ludźmi, ludźmi dobrymi.

Kazanie można wysłuchać klikając poniższy link:

kazanie abpa Jeremiesza-w– (2)

Po trapiezie każdy chciał jeszcze zamienić kilka słów ze swoim Władyką Grzegorzem i prosić o błogosławieństwo i modlitwy a także o wskazówki, gdyż nierozerwalna nić modlitwy i sympatii z Władyką pozostała od czasu gdy był bielskim biskupem.

I jeszcze z relacji innej osoby z 2009roku. Stałam wśród wiernych i słyszę rozmowę…a cóż to za chór dzisiaj śpiewa? jakiś mało znany i na takim święcie? a jak zaśpiewali to mówi…ale pięknie śpiewają. Już wiem to z cerkwi Preczystieńskiej z Bielska Podlaskiego 🙂

A w dniu święta:
http://youtu.be/flxF2Jk4rTQ

smutne wspomnienia

http://youtu.be/WphWN0Cz5A4