Bractwo Młodzieżowe w Monasterze w Zaleszanach

wpisDzisiaj 05 października, Bractwo Młodzieżowe działające przy naszej Parafii miało możliwość przebywania w Monasterze św. Katarzyny w Zaleszanach. Wyjazd odbył się dzięki naszemu proboszczowi o. Jerzemu oraz dzięki gościnności matuszki Katarzyny (Elżbiety Niczyporuk) i sióstr monasteru za co serdecznie dziękujemy.

Młodzież pomagała pracując na rzecz monasteru. Początkowo było to wybieranie kamieni na monasterskim polu, które zostanie dalej przygotowane do tego, by na wiosnę powstał tam nowy ogród. Następnie młodzież grabiła liście na terenie monasteru i wykonywała inne drobne prace porządkowe.

Korzystając z gościnności monasteru spożyliśmy wspólny posiłek wraz z matuszką Elżbietą, która opowiadała o wielu świętych i cudach jakie uczynili pomagając wierzącym ludziom szczególnie w Grecji. Wartym zapamiętania są słowa matuszki, która powiedziała, że ,,większość ludzi niestety wierzy w Boga i cuda dokonywane za Jego pośrednictwem ale tylko wierzy na 99 procent, bowiem gdzieś tam w człowieku pozostaje jakaś niepewność, a powinniśmy zawsze wierzyć na 100 procent”. Matuszka bardzo serdecznie podziękowała młodzieży za ich pracę i obecność w monasterze. Również życzyła wielu sukcesów w szkole i na drodze duchowej po której idzie każdy z nas.

Młodzieżą opiekował się o. Adam i Pani Joanna Chilkiewicz.

zdjęcia: bractwo młodzieżowe

tekst ks. Adam Dzienisiuk