Boska Liturgia

wpis

Uczniowie z Niepublicznej Szkoły Podstawowej

Boskiej Liturgii, w dzień święta Zwiastowania Najświętszej Marii Pannie sprawowanej o godzinie 10.00 w cerkwi Narodzenia Bogurodzicy w Bielsku Podlaskim, przewodniczył proboszcz parafii ks. mitrat Jerzy Bogacewicz w asyście ks.Adama Dzienisiuka i protodiakona ks. Marcina Kuźmy. Śpiewał chór pod dyr. Marty Zinkiewicz. W nabożeństwie udział wzięli uczniowie z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Nr 1 im. św. Abp Łukasza Wojno-Jasienieckiego i przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola Nr 1 im.św. Młodzieńca Gabriela , placówek mieszczących się w budynku Domu Kultury Prawosławnej w Bielsku Podlaskim przy ul. Rejtana 24.

TROPAR:
Dnies’ spasienija naszeho hławizna, i jeże ot wieka tainstwa jawlenije; Syn Bożyj, Syn Diewy bywajet, i Gawryił błahodat’ błahowiestwujet. Tiemże i my s nim Bohorodice wozopiim: radujsia, Błahodatnaja, Hospod’ s Toboju.

Dzisiaj zbawienia naszego początek i objawienie odwiecznej tajemnicy; Syn Boży synem Panny się staje, a Gabriel dobrą nowinę o łasce głosi. Dlatego więc i my wraz z nim do Bogurodzicy zawołajmy: Bądź pozdrowiona, pełna łaski, Pan z Tobą”.

więcej na : http://prawoslawneprzedszkole.pl/wp-admin/post.php?post=29269&action=edit