Przedświąteczne spotkanie młodzieży

wpisW dniu 01.01.2018r., w świetlicy parafialnej, Parafii Zaśnięcia Najświętszej Bogurodzicy w Bielsku Podlaskim miało miejsce przedświąteczne spotkanie młodzieży, działającej w ramach Prawosławnego Bractwa Młodzieżowego w Bielsku Podlaskim.W spotkaniu wzięli udział zaproszeni goście Jego Ekscelencja Najprzewielebniejszy Grzegorz Arcybiskup Bielski, ks. mitrat Jarosław Dmitruk proboszcz parafii Zaśnięcia Najświętszej Bogurodzicy w Bielsku Podlaskim, ks. mitrat Jerzy Bogacewicz proboszcz parafii Narodzenia Najświętszej Bogurodzicy w Bielsku Podlaskim oraz opiekunowie duchowi i młodzież uczęszczająca na Bractwa Młodzieżowe funkcjonujące przy wszystkich parafiach prawosławnych w Bielsku Podlaskim.

Spotkanie miało na celu wprowadzenie w atmosferę okresu świątecznego przez wspólne śpiewanie kolęd oraz wysłuchanie refleksji dotyczących tradycji związanych ze zbliżającym się świętem Narodzin Chrystusa Zbawiciela. Swoimi refleksjami i myślami podzielił się Władyka Grzegorz. Ekscelencja mówiąc o nadchodzących świętach Narodzin w Ciele Pana i Boga Naszego Jezusa Chrystusa i Teofanii, nawiązał do nauki Ojców Cerkwi jak i swego arcypasterskiego doświadczenia przytaczając wiele interesujących porównań i myśli. Władyka podkreślił, że takie spotkania są bardzo ważne dla nas wszystkich. Natomiast nasza młodzież zadbała o przygotowanie wspólnego poczęstunku i o porządek.

Szczególne podziękowania kierujemy do przybyłych Gości oraz do Proboszcza Parafii Zaśnięcia najświętszej Bogurodzicy ks. mitrata Jarosława Dmitruka za udostępnienie sali parafialnej na to spotkanie.

Zbliżające się święta Narodzin Chrystusa niech przyniosą wiele radości, ciepła i serdeczności dla wszystkich obecnych na spotkaniu i ich najbliższym oraz wszystkim ludziom dobrej woli.

tekst i foto ks. Adam Dzienisiuk