2024-06-25 Serbia

Przed katedrą św. Jerzego w Nowym Sadzie z Władyką Ireneuszem

Dziś zwiedzaliśmy Nowy Sad , serce Wojwodiny i drugie co do wielkości miasto w Serbii. Miasto położone nad brzegami Dunaju rozciąga się na północ od Belgradu i jest dumne ze swojej różnorodności etnicznej i kulturowej. W samym sercu Nowego Sadu wyróżnia się historyczne Stare Miasto z jego barokowymi fasadami, malowniczymi placami i wąskimi uliczkami, które prowadzą do licznych kawiarni, galerii sztuki i butików.

Jednym z najbardziej znaczących zabytków w Nowym Sadzie jest Petrovaradinska twierdza, zwana „Gibraltarem Dunaju”, z której roztacza się zapierający dech w piersiach widok na miasto i rzekę.

Uczestniczyliśmy w Boskiej Liturgii w katedrze św. Jerzego. Sobór Świętego Jerzego w Nowym Sadzie – Wikipedia, wolna encyklopedia Potem byliśmy w monasterze męskim w Novo Hopovo, gdzie pokłoniliśmy się relikwiom św. Teodora Tyrona Манастир Ново Хопово — Википедија (wikipedia.org) oraz w katedrze św. Sawy w Belgradzie. Cerkiew Świętego Sawy w Belgradzie – Wikipedia, wolna encyklopedia Zakwaterowaliśmy się w hotelu „Akord” w Sofii. W Serbii zaopiekowała się nami pani Irmina Stankovic, białostoczanka mieszkająca w Belgradzie od ponad 20 lat. Przewodniczka 🙂 Wszyscy zdrowi i zadowoleni.

Więcej zdjęć . Kliknij w link . (4) Facebook