Parafiada

wpis

ASTERIA

Parafiada – Festyn rodzinny z promocją zdrowego stylu życia jest organizowany od 2011 roku. 15 czerwca, w niedzielę, impreza była zorganizowana po raz piąty. Organizatorem imprezy jest Fundacja Domów Kultury Prawosławnej Diecezji Warszawsko – Bielskiej i Parafia Prawosławna pw. Narodzenia Bogurodzicy w Bielsku Podlaskim. Organizatorzy współpracują z Komendą Powiatowej Policji w Bielsku Podlaskim,  w szczególności z panią Haliną Sacharczuk, która zawsze uczestniczy i przeprowadza pogadanki tematycznie związane z programem,  dyrekcją i nauczycielami  Liceum Ogólnokształcącego z BJN im. Bronisława Taraszkiewicza  i  Zespołu Szkół z DNJB im. Jarosława Kostycewicza w Bielsku Podlaskim.

Na początek zaśpiewały dzieci z Niepublicznego Przedszkola Nr 1 im.św.Młodzieńca Gabriela w Bielsku Podlaskim. Przedszkolaki śpiewają w zespole „LANOK’ założonym przez Martę Zinkiewicz i Joannę Chilkiewicz. Następnie zaśpiewał zespół „Asteria” pod dyr. Anny Fity.
Imprezę poprowadzili pedagodzy  z Zespołu Szkół z DNJB przy pomocy uczniów i wolontariuszy. Pani Alina Sacharewicz- w sali licealnej, a pan Włodzimierz Wasiluk- w sali zespołu szkół.  Szachiści zmagali się w sali lekcyjnej.Inni grillowali na dziedzińcu szkolnym. Impreza była przeprowadzona zgodnie z założeniami.

Zadanie mogło być wykonane dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta w Bielsku Podlaskim.W imprezie udział wzięło duchowieństwo parafii Narodzenia Bogarodzicy. W Parafiadzie uczestniczyła  pani Eugenia Wasiluk, dyrektor Zespołu Szkół z DNJB, zastępca-Irena Jabłuszewska, dyrektor Liceum Ogólnokształcącego z BJN pan Andrzej Stepaniuk, radny Igor Łukaszuk, dyrektor nowotworzonej szkoły podstawowej przy ul.Rejtana 24 (od września 2015 roku)- pani Anna Wichowska, pracownicy Urzędu Miasta z panią Urszulą Wiesiołowską na czele.

Wszystkie dzieci zostały nagrodzone. Oprócz kiełbasek był stół ze słodyczami i napojami.

Więcej zdjęć na   http://prawoslawneprzedszkole.pl/

fot.ks.Adam Dzienisiuk i Irena Łozowik